מבוא
עבור רוב בוגרי הניהול והסטודנטים בבתי ספר לעסקים, עבודה בחמשת חברות הייעוץ הגדולות המפורסמות בעולם כמו McKinsey, Booze Allen, Boston Consulting Group (BCG), Price Waterhouse (PWC), וייעוץ אנדרסון היא הגשמת חלום.

ואכן, העובדה שלעיתים קרובות נותנים לחברות הייעוץ הללו את יום האפס או את משבצות הפתיחה בלוח השנה של הגיוס בקמפוס, היא עדות לתדמית המותג ולתפיסות בקרב אנשי מקצוע בניהול. המשמעות היא שחשוב לדעת מה החברות הללו עושות וכיצד הן מוסיפות ערך לחברה. לשם כך, אנחנו צריכים להבין איך הם עובדים, מה הם עושים, ולמה הם החלום האולטימטיבי של אנשי המקצוע הניהוליים.

ייעוץ ניהולי ובנקאות להשקעות
מאמר זה מציג את תחום הייעוץ הניהולי כך שלקוראים יהיה מושג הוגן לגבי חברות הייעוץ הללו. לפני תחילת הדיון, כדאי לציין כי יועצי ניהול מתחרים עם בנקי השקעות על מרחב התודעה של מובילי התעשייה ואנשי הניהול כאחד.

כפי שנדון בהמשך, יש לכך השפעה ישירה על האופן שבו פועל עולם העסקים במונחים של איזו חברה או בנק השקעות נשכרים לעתים קרובות להתייעץ על ידי המנהיגים העסקיים.

ואכן, גם יועצי ניהול וגם בנקי השקעות מתייעצים עם התעשייה כדי להבטיח שחברות מפיקים ערך מהפעילות שלהן, וההבדל בין ההצעות שלהן קשור לעתים קרובות לתנאי ההתייחסות שבהם ייעוץ ניהולי מקיף טווח רחב יותר ותחום פעילות, ואילו בנקי השקעות לעתים קרובות מתמקדים בפיננסיים כמו גם באסטרטגיות שיש לנקוט כדי לגייס הון ולהבטיח שהחברות יהיו תחרותיות בחזית זו.

מה יועצי ניהול עושים
יועצי ניהול נשכרים כדי להציע ולהמליץ ​​על אסטרטגיות ודרכים ואמצעים לשיפור הרווחיות של חברות. זה יכול להקיף תפעול, כספים, שיווק, אסטרטגיה, תכנון, משאבי אנוש, ועצם טבעה ומטרתה של המשרד.

למשל, אין זה נדיר שיועצי ניהול ממליצים על שיפוץ מלא של פעילות הפירמות על ידי הגבלת הארגון והרחקתו מהמיקוד הנוכחי שלו או התמקדות מחדש באסטרטגיות הנוכחיות. ואכן, המונח כישורי הליבה צמח כתוצאה ממחקר קפדני וייעוץ מפורט שבו מחברי המונח הזה הציעו שחברות חייבות לזהות תחילה את כישורי הליבה שלהן ולאחר מכן למקד מחדש את האסטרטגיות והמבנה הארגוני שלהן סביב כישורים כאלה.

מלבד זאת, המונחים כמו מיקום מחדש, מיתוג מחדש, ארגון מחדש ואיזון מחדש הם כולם מושגים המשמשים יועצי ניהול כדי להמליץ ​​על אסטרטגיות חלופיות לחברות. אולי המוצר המפורסם ביותר של ייעוץ ניהולי היה מטריצת הצמיחה של ה-BCG בנוסף ל-Ansoff Matrix, ששניהם מזהים ומסווגים את מיקומו של החברה במערך הדברים הנוכחי ומציעים דרכים ואמצעים לשיפור הרווחיות.

האם יועצי ניהול תמיד מבינים את זה נכון?
כמובן, זה לא אומר שיועצי ניהול תמיד צודקים כשהם מתייעצים עם התעשייה. לדוגמה, בעקבות המשבר הפיננסי העולמי של 2008, יועצי ניהול יחד עם בנקאי השקעות ספגו רעש גדול בגלל שהם לא ראו את המשבר מגיע או בגלל שהם היו יותר מדי כמו היען עם הראש בחול כדי להתריע בפני חברות על המשבר.

עוד לפני המשבר, יועצי ניהול הוזמנו להיות זהירים יותר ולא להיסחף אחר אופנות, שיגעונות והתרפקות לא רציונלית כפי שניתן לראות בגישתם השגויה לבום הדוטקום ולפריצה שלאחר מכן שבה הם והמלצותיהם לרבים נמצאו שחברות טועים בדיעבד.

ואכן, אם יש ביקורת ראויה נגד יועצי ניהול, היא שהם משתמשים הרבה בז’רגון ומשווקים את ההצעות וההמלצות שלהם בצורה נוצצת ומלוטשת שחלקן כשהברק מתפוגג נמצאות חסרות.

הערכה על איזון של ייעוץ ניהולי
עם זאת, אסור לפטר יועצי ניהול בכזו קלות. לדוגמה, אחת הסיבות לכך שמנכ”לים רבים (מנכ”לים) שוכרים אותם מלכתחילה היא משום שהם מביאים פרספקטיבה מבחוץ, כמו גם יכולים לגשת לבעיות עימן מתמודדות החברות בצורה אובייקטיבית ורעננה.

מלבד זאת, יועצי ניהול מביאים לשולחן את מומחיותם וניסיונם שבהם הם יכולים להמליץ ​​על אסטרטגיות חלופיות בגלל המעורבות העמוקה שלהם כמו גם שפע של מידע וידע בעסקים המאפשרים להם לזהות מגמות ולצפות שינויים ב לְקַדֵם. לכן, מה שאנחנו אומרים הוא שייעוץ ניהולי חייב להיות מוערך בצורה מאוזנת תוך מתן חיובי לצד שלילי.

מסקנה: ידע הוא כוח
הדיון עד כה סיפק מבט ממעוף הציפור על מה זה ייעוץ ניהולי. לאלו מכם השואפים להיות יועץ ניהולי, העצה שלנו היא שעליכם לפתח פרספקטיבה לא רק על האופן שבו העסק והעולם העסקי פועלים אלא גם פרספקטיבה על החיים עצמם, כך שהתובנות שלכם מגובות במחקר על החברות שמעסיקות עובדים. אתה, כמו גם עבודה קשה ובדיקת נאותות לפרטים יהיו שימושיים.

נערות ליווי בתל אביב | escort tel aviv

והכי חשוב, ידע הוא כוח בכל הנוגע לייעוץ ניהולי ולכן, עליך להתעדכן במגמות המשתנות בעסקים ובחברה בנוסף לגשת לכל פיסת ניתוח כמו גם לקריאת חומר מתוך הגישה של איך זה יעזור לך להצליח להגיע לחברות הייעוץ הניהולי.