רז עצמון השקעות : האם אתה לומד את יסודות ההשקעה? אם כן, אולי יעזור לחשוב על זה כאילו אתה עובר לעיר גדולה ולא מוכרת. הנטייה הראשונה שלך היא להתמצא ו”ללמוד” באמת את הסביבה שלך. עם זאת, הגודל והמורכבות העצומים של העיר יכולים לגרום למשימה כזו להיראות מרתיעה למדי. איך אפשר להתחיל?

אתה מתחיל עם המקום האחד שאולי נראה הכי מוכר, כלומר הבית. לאחר מכן, אתה לאט לאט מסתעף, מוצא כמה מקומות נגישים בקלות שעשויים לספק לך את הדברים שאתה צריך. עם הזמן, אתה מרחיב את המראות שלך למקומות רחוקים אחרים, כל אחד עם המאפיינים הייחודיים שלו. לבסוף, אתה מבלה בנקודות שונות ברחבי העיר, אט אט הופך את הבלתי ידוע של פעם למקום מוכר שנקרא בית רז עצמון השקעות.

אז מה זה קשור לעולם המורכב של השקעות פיננסיות? הכל. אותם עקרונות חלים, בין אם המטרה שלך היא ללמוד לנווט בעיר גדולה או ללמוד איך להשקיע כסף. אתה מתחיל ממקום אחד, עושה כמה צעדים, ולאט לאט מתרחב החוצה רז עצמון השקעות.

התחל בהגדרת יעדים ויעדי השקעה רז עצמון השקעות
כמשקיע, המטרה הכללית שלך היא להגדיל את הכסף שלך. אבל מטרה זו יכולה ללבוש צורות שונות ומטרות קטנות רבות יותר.

לדוגמה, זה עשוי לעזור לך להחליט על האמצעים – מכשירים ואסטרטגיות – שבאמצעותם אתה מבקש להגדיל את כספך רז עצמון השקעות.

האם אתה מעוניין לרכוש נכסים שעשויים לעלות בערכם, כמו מניות?
האם אתה מעוניין להשקיע באג”ח, שבהן אתה מקבל זרם הכנסה קבוע על פני פרק זמן קבוע מראש, ולאחר מכן אתה מצפה להחזר של הקרן שלך?
ייתכן שתתעניין גם בחיפוש אחר צמיחה וגם הכנסה באמצעות מניות דיבידנד.
כמו כן, קבע את סגנונות ההשקעה שלך. האם אתה מחפש להשקיע לטווח קצר או ארוך? השגת תשואות על פני אופקי זמן שונים עשויה לדרוש שימוש במכשירים ואסטרטגיות שונות, שלכולם יש רמות סיכון שונות.

מדדו את הסובלנות שלכם לסיכון רז עצמון השקעות
ללמוד להשקיע פירושו ללמוד לשקול תשואות פוטנציאליות מול סיכון. אין באמת דרך לעקוף את זה: אף השקעה אינה בטוחה לחלוטין, ואין גם ערובה שהשקעה תעבוד לטובתך. אז בוא נגיד שהשקעה היא לקיחת “סיכונים מחושבים”.

עם זאת, הסיכון להפסיד כסף – לא משנה כמה הגישה שלך לכאורה אינטליגנטית או מחושבת – יכול להיות מרתיע. זו הסיבה שחשוב להכיר באמת את רמת סבילות הסיכון שלך. כשזה מגיע לבחירת הנכסים שלך, חשוב לזכור שניירות ערך מסוכנים יותר מאחרים. זה עשוי להתקיים הן עבור ניירות ערך הון והן עבור ניירות ערך חוב (כלומר, “מניות ואיגרות חוב”) רז עצמון השקעות.

אופק זמן השקעה יכול גם להשפיע באופן משמעותי על השקפותיך על הסיכון. שינויים בתחזית שלך עשויים לדרוש שינוי בסגנון ההשקעה שלך ובציפיות הסיכון שלך. לדוגמה, חיסכון לקראת יעד קצר טווח עשוי לדרוש סובלנות נמוכה יותר לסיכון, בעוד שאופק השקעה ארוך יותר יכול לתת לתיק שלך זמן להחליק מהמורות המזדמנות בשוק. אבל שוב, זה תלוי בסובלנות הסיכון שלך, ביעדים פיננסיים, ובידע ובניסיון הכוללים.

התאם השקעות למטרות שלך ולסבילות לסיכון
אילו מכשירים פיננסיים עשויים לעזור לך להשיג את המטרות שלך? ועד כמה אתה מוכן לקבל סיכון נוסף במרדף אחר תשואות פוטנציאליות גבוהות יותר?

אם אתה מעוניין במניות, אולי תרצה ללמוד עוד על הקטגוריות השונות שלפיהן מניות מקובצות לעתים קרובות, כגון מניות קטנות, מניות בינוניות ומניות גדולות. אולי תרצה גם ללמוד על מניות במגזרי שוק שונים, כגון טכנולוגיה, אנרגיה או שירותי בריאות. אלו הן רק כמה קטגוריות מניות נפוצות. וכל קטגוריה מדגישה היבטים שונים של הרכב המניה וכן את התגובה הפוטנציאלית שלה לאירועי שוק רז עצמון השקעות.

האם אתה אוהב את הרעיון של מניות בודדות ומגזרי מניות עם חשיפה ממוקדת, או שאתה מעדיף לגוון על פני השוק הרחב? רבים שלומדים יסודות השקעות בוחרים להתחיל בקרנות נסחרות בבורסה (רז עצמון השקעות) וקרנות נאמנות, שרבות מהן מכוונות לביצועים של מדדים רחבים, כגון S&P 500®.

הפוך למשקיע חכם יותר בכל עסקה.

אם אתה מעוניין בניירות ערך חוב (כלומר, אג”ח), אז אולי תרצה לקרוא על הסוגים השונים, כגון אג”ח חברות, ניירות ערך של האוצר ואג”ח עירוניות.

לאחר שתחליט אילו נכסים עשויים להתאים בצורה הטובה ביותר ליעדי ההשקעה שלך, ייתכן שהגיע הזמן להתחיל רז עצמון השקעות.

עדיין לא בטוח? אנחנו יכולים לעזור עם משאבי חינוך נוספים, החל משידורי אינטרנט, מאמרים וסרטונים ועד לקורסים סוחפים לחלוטין. ואם יש לך שאלות בזמן שאתה לומד להשקיע, אל תהסס לפנות למומחה בטלפון, דוא”ל או ביקור בסניף מקומי.

הסתעפות: חקור סגנונות ואסטרטגיות השקעות
כאשר משקיעים, כמו בניווט בעיר חדשה, לאחר שהכרתם בנוח עם הסביבה הקרובה, ייתכן שהגיע הזמן להרחיב את האופקים אל מעבר לשכונה. וכמו בעיר, ככל שתשתתף יותר בשווקים רז עצמון השקעות

משקיע, כך תחווה יותר את העומק והרוחב הרחבים שיש לעולם הפיננסי להציע. השווקים הם דינמיים ומשתנים כל הזמן. לא רק שאתה עלול למצוא את עצמך עוקב אחר השווקים הפיננסיים באופן קבוע; אתה עלול גם למצוא את עצמך כל הזמן צריך לשדרג את הידע שלך בשוק.

יש הרבה מושגים בסיסיים עד מתקדמים שיכולים לעזור, בהתאם למטרות ולניסיון שלך. אולי נוח לך יותר לנקוט בגישה אנליטית להשקעה ותרצה להבין טוב יותר כיצד סוחרים פעילים משתמשים בניתוח טכני ותרשימים. אולי אתה מעוניין ללמוד כיצד לגשת לשלבים השונים של מחזור שוק או כיצד לנצל את הירידה בשוק. וגם, זה לא יכול להזיק לרענן את היסודות של הקצאת נכסים ופיזור תיקים. שוב, רז עצמון השקעות יכול לעזור.