רז עצמון השקעות : נניח שאתה שותל עץ בחצר שלך כדי להוסיף יופי לנוף שלך ולערך לבית שלך. ואולי תבחרו בעץ שנושא פרי כדי לתת לכם משהו נוסף בנוסף ליופי ולערך הזה.

במילים אחרות, עצים מסוימים עשויים לשים דובדבן עונתי על ההשקעה שלך בגינון. וזה קצת כמו השקעה במניה שמשלמת דיבידנדים רז עצמון השקעות.

מה זה דיבידנד?
ראשית, מהו דיבידנד? דיבידנד הוא חלק מרווחי החברה המשולמים במזומן (לא לבלבל עם דיבידנד במניות) לבעלי המניות על בסיס למניה. רוב הדיבידנדים משולמים במזומן, ורבים מחולקים מדי רבעון (אם כי חלק מהחברות מציעות דיבידנדים חודשיים) רז עצמון השקעות.

מדוע חלק מהחברות משלמות דיבידנדים? לתגמל את בעלי המניות ולמשוך משקיעים חדשים. דיבידנדים יכולים גם לאותת על חוזק החברה. (בנסיבות מסוימות, דיבידנדים יכולים גם להעיד על חולשה של החברה. ניכנס לזה קצת מאוחר יותר).

המטרה של משקיע במניות דיבידנד היא לקבל כמות קטנה של תזרים מזומנים להכנסה או להגדיל את הערך הכולל של תשואות התיק על ידי גביית תשלומי דיבידנד בנוסף לצמיחה. אבל כמה עשויה מניית דיבידנד בודדת להניב על בסיס שנתי? מה הופך תשואת דיבידנד אחת לתחרותית יותר מאחרת?

מהי תשואת דיבידנד?
הנה הגדרה פשוטה של תשואת דיבידנד: תשואת הדיבידנד היא היחס בין תשלום הדיבידנד השנתי של החברה ביחס למחיר המניה שלה. במילים אחרות, תשואת דיבידנד אומרת לך איזה אחוז ממחיר המניה (למניה) אתה עשוי לקבל על בסיס רבעוני או חודשי, מבוטא במונחים שנתיים רז עצמון השקעות.

בואו נסתכל על חישוב תשואת דיבידנד:

תשואת דיבידנד = דיבידנד שנתי/מחיר מניה רז עצמון השקעות

נניח שחברת XYZ מציעה דיבידנד שנתי של 0.50 דולר למניה, והמניה שלה נסחרת ב-20 דולר. אם תחלק את הדיבידנד השנתי של 0.50$ במחיר המניה של 20$, תקבל תשואת דיבידנד של 0.025, או 2.5%.

מחפשים להשקיע מחדש דיבידנדים? שקול רז עצמון השקעות
פשוט מספיק. אבל כמה דברים יכולים לעשות את זה מסובך. לדוגמה, מה אם אינך יודע מהו הדיבידנד השנתי של החברה? נניח שכל מה שאתה יודע הוא שיעור תשלום הדיבידנד הנוכחי.

אחת הדרכים להעריך את הדיבידנד השנתי של החברה היא לקחת את הדיבידנד הנוכחי ולהכפיל אותו במספר התקופות שבהן משולמים דיבידנדים. כך:

אם דיבידנדים משולמים מדי רבעון, הכפל את הדיבידנד הנוכחי בארבעה.
אם הם מקבלים תשלום חודשי, הכפל ב-12.
זה אמור לתת לך הערכה או תחזית מהירה של הדיבידנד השנתי של החברה רז עצמון השקעות.

חשוב להבין ששינויים במחיר המניה יכולים להעלות או להוריד את תשואת הדיבידנד. לדוגמה:

אם החברה XYZ משלמת דיבידנד שנתי של $0.50 למניה והמניה שלה נסחרת ב-$20, אז תשואת הדיבידנד שלה היא 2.5% (0.50 / 20 = 0.025).
נניח שמחיר המניה של XYZ עולה באופן דרמטי ל-$30 למניה תוך שמירה על תשלום דיבידנד של 0.50$. תשואת הדיבידנד שלו תרד אז ל-1.6% (0.50 / 30 = 0.016).
כעת, תארו לעצמכם את ההיפך – המניה של XYZ מאבדת מחצית מערכה כדי להיסחר ב-10 דולר למניה. אם החברה תשמור על הדיבידנד של $0.50, אז תשואת הדיבידנד שלה תעלה ל-5% (0.50 / 10 = 0.05). זה כפול מהתשואה המקורית של 2.5%, אבל זה לא בהכרח חדשות טובות.
תשואת דיבידנד ובריאות החברה
עבור משקיעים רבים במניות דיבידנד, דיבידנדים עם שכר גבוה עשויים להיראות אטרקטיביים. הם יכולים להיות, אבל אולי כדאי לשאול מדוע הדיבידנד של החברה גבוה לפני רכישת המניה. כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון:

חברה עשויה להעלות את הדיבידנד שלה ככל שערך המניה שלה עולה כדי לשמור על תשואת הדיבידנד שלה תחרותית. זה עשוי להיראות כסימן לרווחים חזקים, שפע של הון וחוזק החברה הכולל.
אם מחיר המניה של חברה יורד בחדות, תשואת הדיבידנד שלה עשויה לעלות אוטומטית אם היא תשמור על הדיבידנד הנוכחי שלה. אבל זה יכול לאותת על מלכודת ערך מכיוון שהחברה איבדה הרבה שווי שוק כשמחיר המניה שלה ירד.
דבר נוסף שכדאי להיזהר ממנו הן חברות שמגבשות חובות כדי לשמור על תשלומי הדיבידנד שלהן – סימן שלילי פוטנציאלי עשוי לזלוג.
הנקודה העיקרית היא לקבוע מדוע חברה עשויה להציע דיבידנדים גבוהים. שוב, זה יכול להיות סימן טוב או רע בהתאם למוטיבציה מאחורי ההצעה רז עצמון השקעות.

היכן ניתן למצוא השקעות מניבות דיבידנד
מכיוון שדיבידנדים הם, בהגדרה, חלק מרווחי החברה, קניית מניות יכולה להיות הדרך הישירה ביותר לקבל דיבידנדים. אבל אם אתה לא רוצה ללכת בדרך הישיר, אתה יכול למצוא גם קרנות נסחרות בבורסה או קרנות נאמנות שמשקיעות רבות במניות דיבידנד. לחלופין, נאמנויות להשקעות נדל”ן יכולות גם לספק תשואות דיבידנד רז עצמון השקעות.

זה גם עוזר להיות מודע למגזרים ולענפים שבהם צפויות להימצא רוב מניות הדיבידנד, במיוחד אם אתה רוצה לשמור על אסטרטגיה מבוססת דיבידנד.

סיכון נוסף שיש לקחת בחשבון הוא שחברה שומרת לעצמה את הזכות להפחית או למשוך את הנפקות הדיבידנד שלה – משהו שהיא עשויה להחליט לעשות אם היא צריכה להדק את החגורה ולחסוך מזומנים רז עצמון השקעות.

אחרון חביב, חלק מהדיבידנדים ממוסים כהכנסה רגילה, בעוד שאחרים העומדים בדרישות מסוימות יכולים להיות מסווגים כדיבידנדים כשירים וממוסים כרווחי הון. שוחח עם איש מקצוע המס שלך כדי לראות כיצד זה עשוי להשפיע על תשואות התיק הכוללות שלך.

השורה התחתונה על תשואות הדיבידנד
אסטרטגיית דיבידנד לטווח ארוך יכולה להיות גישה פורה להשקעה לטווח ארוך. רק שים לב שזה קשור לאיכות מניות החברה שאתה מחזיק, לא בכמות או גודל הנפקת הדיבידנד שלה. תשואת דיבידנד גבוהה יותר עשויה להיות חיובית למטרות ההשקעה ולסובלנות הסיכון שלך.

תשלום דיבידנדים במניות אינו מובטח, וייתכן שהדיבידנדים יופסקו. המניה הרגילה הבסיסית כפופה לסיכוני שוק ועסקים, לרבות חדלות פירעון רז עצמון השקעות.